• 14-15. października 2016 - IMPREZY W META MUSIC CLUB

  14.10 The sound of colors
  Już w ten piątek przygotujcie się na prawdziwą eksplozję muzyki.
  Rezydentka klubu DJ Karola zaprezentuje Wam najlepsze housowe przeboje w połączeniu z seksownymi, czarnymi rytmami R&B.

  15.10 Resident Night
  W sobotę gość specjalny - DJ Freak oraz jego mocne, klubowe brzmienia.
  Starsze przeboje w nowoczesnych remixach to idealny sposób na udaną sobotę dla klubowiczów w każdym wieku.

  To wszystko specjalnie dla Was, w Meta Music Club w Szczyrku, ul. Skośna 4, rezerwacja loży tel. 795 531 666.

  zobacz więcej
 • 7-9. października 2016 - LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI W SKOKACH NARCIARSKICH I KOMBINACJI NORWESKIEJ

  Już w piątek, 7 października w Szczyrku rozpoczną się Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W dniach 7-9 października o medale krajowego czempionatu powalczą czołowi polscy skoczkowie narciarscy, kombinatorzy norwescy oraz skoczkinie narciarskie. Pierwszego dnia zawodnicy będą rywalizowali na obiektach w Szczyrku, natomiast w sobotę i w niedzielę zmagania przeniosą się do Wisły. W programie zawodów nastąpiło wczoraj kilka zmian dotyczących planu na piątek.

  Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej rozpoczną się w piątek, 7 października na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite i pobliskiej trasie nartorolkowej na deptaku wzdłuż Żylicy. Od samego rana (godz. 10:00) trwać będzie rywalizacja na skoczni – najpierw na HS-77 zmierzą się Kobiety i Juniorzy C. O godzinie 11:00 odbędzie się seria próbna skoków do kombinacji norweskiej na HS-106, a po niej seria oceniana. Na godzinę 12:00 zaplanowano rywalizację na HS-106: Juniorów A i B w skokach narciarskich. Bieg do kombinacji rozpocznie się o 15:00 na deptaku wzdłuż Żylicy.

  W sobotę i niedzielę (8-9 października) rywalizacja przeniesie się do Wisły na obiekt im. Adama Małysza (HS-134) i trasę biegową ośrodka Jonidło. W sobotni poranek (godz. 9:30) przeprowadzone zostaną skoki w ramach Mistrzostw Polski Seniorów w kombinacji norweskiej, a na godzinę 12:00 zaplanowano bieg do kombinacji. Skoczkowie narciarscy zmierzą się w konkursie indywidualnym Mistrzostw Polski Seniorów o godzinie 17:00. Poprzedzą go kwalifikacje o godzinie 15:30. W niedzielę od godziny 10:00 trwać będzie seria próbna, a po niej o 11:00 rozpoczną się zawody drużynowe Mistrzostw Polski Seniorów w skokach.

  Tytułu mistrza Polski w skokach narciarskich na skoczni HS-134 bronić będzie Dawid Kubacki, który przed rokiem wyprzedził w Wiśle Klemensa Murańkę i Macieja Kota. W 2015 roku zawody drużynowe odbywały się tylko na normalnej skoczni i wygrała je ekipa AZS Zakopane (Krzysztof Leja, Andrzej Zapotoczny, Andrzej Stękała i Maciej Kot). Rok wcześniej na Malince najlepsi okazali się również przedstawiciele tego klubu (Grzegorz Miętus, Krzysztof Miętus, Andrzej Zapotoczny i Maciej Kot). W 2015 roku konkurs kobiet na obiekcie HS-106 w Szczyrku wygrała Kinga Rajda, natomiast dwa złote medale w kombinacji norweskiej wywalczył Adam Cieślar (zarówno w Szczyrku na normalnej skoczni, jak i w Wiśle na skoczni dużej).

  Na konkursy w Szczyrku oraz na zawody kombinacji norweskiej w Wiśle obowiązuje wstęp bezpłatny. Natomiast konkursy skoków narciarskich w Wiśle będzie można obejrzeć po zakupieniu biletu (10 zł miejsca stojące, 20 zł miejsca siedzące). Wejściówki będą sprzedawane przy wejściu na skocznię.

  Nowy program zawodów:

  Piątek, 7.10.2016 – Szczyrk
  - 09:00 Oprawa kierowników drużyn

  - 10:00 Seria próbna Kobiet i Junior C HS 77
  1 seria konkursowa Kobiet i Junior C HS 77
  Seria finałowa Kobiet i Junior C HS 77

  - 11:00 Seria próbna KN HS 106
  Seria konkursowa KN HS 106

  - 12:00 Seria próbna Junior A i B HS 106
  1 seria konkursowa Junior A i B HS 106
  Seria finałowa Junior A i B HS 106

  - 15:00 Bieg do KN (Deptak w Szczyrku)

  Sobota, 8.10.2016 - Wisła
  - 09:30 Seria próbna KN Seria konkursowa
  - 11:00-13:00 trening wolny
  - 12:00 Bieg do KN Wisła Jonidło
  - 15:30 Kwalifikacje do MPS w skokach narciarskich
  - 17:00 1 seria konkursowa
  - 18:15 Seria finałowa

  Niedziela, 9.10.2016 - Wisła
  - 10:00 Seria próbna – Konkurs drużynowy
  - 11:00 1 seria konkursowa
  - 12:10 Seria finałowa

  Alicja Kosman, źródło: Komunikat prasowy PZN

  zobacz więcej
 • 29. września - 2. października 2016 - ULTRAMARATON GÓRSKI BUT 2016

  W dniach 29.09-2.10.2016 w Beskidach odbędzie się kolejna edycja maratonu górskiego Beskidy Ultra-Trail. Bazą wypadową ponownie będzie Szczyrk. 
  U dołu do pobrania INFORMATOR BUT 2016. 

  BUT - czyli o co tu właściwie chodzi?

  BUT Trek 20 - to propozycja absolutnie dla wszystkich. Dla tych co patykują, dla tych co góry znają i przemierzają  i dla tych, którzy kibicując, dla zabicia czasu chcą trasę przebiec, przejść bądź zwyczajnie przespacerować.
  Startujemy o 8.00 rano w sobotę i do godz.20.00 meldujemy się na mecie.
  Nie liczy się czas - liczy się dystans.
  Na trasie będzie trzeba zebrać pieczątki na dowód jej pokonania. Na Mecie będzie czekać na Was medal, ciepła micha i wiwatujące tłumy :D
  Trasa wiedzie przez Karkoszczonkę, Błatnią i Klimczok do Szczyrku na Metę - dystans nieco ponad 20km.

  BUT 60 -  to przepiękna 60-cio kilometrowa pętla wiodąca ze Szczyrku przez Klimczok, Bystrą, Kołowrót, Szyndzielnię, Cyberniok, Błatnią, Brenną, Salmopol, Skrzyczne i na Metę.
  Nie dajcie się zwieść dystansowi. Trasa jest bardzo wymagająca. Wielu z Was podejdzie do niej jako do swojego pierwszego ultra. Przygotujcie się solidnie.

  BUT 90 – to pętla wiodąca ze Szczyrku przez Klimczok, Bystrą, Kołowrót, Szyndzielnię, Cyberniok, Błatnią, Brenną, Salmopol, Baranią Górę, Węgierską Górkę, Magurkę Radziechowską, Ostre i na Metę.
  To niby „tylko” 30km więcej ale nie są to łatwe kilometry. Szlak na Baranią pozwoli Wam się nieco rozpędzić ale już w Węgierskiej Górce będziecie mieli nieco ciężej - by w końcu zmierzyć się z największym i najbardziej stromym podbiegiem – na Skrzyczne.
  Jeżeli planujecie się ścigać - przemyślcie strategię dokładnie.
  Jeżeli chcecie po prostu zmierzyć się ze sobą – nastawcie się na duże ale przepiękne wyzwanie.

  BUT 120 – tak jak w poprzednich trasach - to pętla wiodąca ze Szczyrku przez Klimczok, Bystrą, Kołowrót, Szyndzielnię, Cyberniok, Błatnią, Brenną, następnie Równica, Ustroń, Mała Czantoria, Wielka Czantoria, Stożek Mały, Wisła, Smrekowiec, Salmopol, Baranią Górę, Węgierską Górkę, Magurkę Radziechowską, Ostre i na Metę.
  To już bieg dla wytrawnych Biegaczy. Z bardzo dużym przewyższeniem ale jednocześnie z przepiękną trasą. Morderczy wysiłek i niemierzalne szczęście po ukończeniu... 

  I najtrudniejszy dystans:

  BUT 260, który tak jak w zeszłym roku ma formułę  BUT Challenge Self-Supported. To nieoficjalny bieg bez absolutnie żadnych świadczeń na trasie. Wyżywienie, zabezpieczenie medyczne, opiekę na trasie zapewniacie sobie sami.
  By wystartować w tym biegu należy wykazać się startem (ukończeniem w limicie) co najmniej 2 setek górskich w ciągu ostatnich 2 lat - o przewyższeniu co najmniej 3000+.
  Należy znać się na czytaniu mapy / obsłudze GPS-a i umieć sobie radzić w warunkach górskich. Trasa nie będzie oznakowana.
  Do dyspozycji Zawodników będą mapy z rozrysowaną trasą oraz ślad GPS do ściągnięcia ze strony. Każdy Zawodnik otrzyma nadajnik GPS i będzie można go śledzić online. Ustalony limit Zawodników na tym dystansie to 25 osób.
  To ultra w najcięższym wydaniu i nie dla każdego. Dodatkowe utrudnienie stanowi limit 64h, w którym należy się zmieścić by nie zostać zdyskwalifikowanym.

  Macie pytania lub wątpliwości - piszcie --> beskidyultratrail@gmail.com 

  Szczegóły --> www.beskidyultratrail.com 

  zobacz więcej
 • 30. września - 1. października 2016 - IMPREZY W META MUSIC CLUB

  W najbliższy weekend w Meta Music Club w Szczyrku:

  30.09 I Love Rock&Roll
  Weekend rozpoczynamy rock and rollowym szaleństwem. Na parkiet porwą Cię słynne hity z lat 60, jak i najnowsze utwory taneczne. Za konsolą DJ Brad R.

  01.10 Music is the key
  1 października świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzyki! Dj Luka zaprezentuje największe muzyczne przeboje ostatnich lat, serdecznie zapraszamy!

  To wszystko specjalnie dla Was, w Meta Music Club w Szczyrku, ul. Skośna 4, rezerwacja loży tel. 795 531 666.

  zobacz więcej
 • 30. września 2016 - "TWOJA ULUBIONA OPOWIEŚĆ BIBLIJNA" gala rozdania nagród 2017

  Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza na uroczystą galę rozdania nagród IV edycji konkursu plastycznego dla dzieci "Twoja ulubiona opowieść biblijna", która odbędzie się w dniu 30.09.2016 o godz. 11:00 w Sanktuarium "na Górce" w Szczyrku.

  Gościem honorowym będzie bp Antoni Długosz, który pobłogosławi wszystkich zgromadzonych.
  Partnerem jest Miasto Szczyrk oraz Stowarzyszenie Zbója Szczyrka. 

  zobacz więcej
 • 23-25. września 2016 - VII MIĘDZYNARODOWE MALTAŃSKO-STRAŻACKIE MANEWRY RATOWNICZE

  Maltańsko - Strażackie Manewry Ratownicze powstały, aby dać szanse na doskonalenie swoich umiejętności "Ratownikom" do poziomu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przypomnijmy, że tytuł RATOWNIKA uzyskuje osoba, która ukończyła kurs KPP i zgodnie z ustawą o Państwowym Systemie Ratownictwa Medycznego jest obok innego personelu medycznego, osobą niosącą pomoc tam gdzie zaistnieje potrzeba. Jest osobą działającą w jednostkach wspierających Państwowy System Ratownictwa Medycznego albo w jednostkach Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego. Brak oferty doskonalenia się tej części ratowników przyczyniły się do powstania Manewrów. Pomysłodawcami byli wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej oddziału Kęty oraz druhowie z zaprzyjaźnionych OSP. Stad też wzięła się nazwa Maltańsko - Strażackie Manewry Ratownicze. Wszystkich dodatkowych informacji można szukać na stronie www.msm.kety.pl/manewry

  Zadania grup ratowniczych odbywać będą się m.in. na stadionie COSu, na terenie skoczni Skalite i amfiteatru, przy stacji GOPR oraz na Białym Krzyżu.

  Piątek 23.09.
  11:00 – otwarcie biura zawodów, rejestracja załóg
  12:00 – zakwaterowanie
  15:00 – uroczyste rozpoczęcie
  16:30-19:00 – panel naukowy
  19:00-20:00 – kolacja
  20:00 – start do zadań

  Sobota 24.09
  06:00 – start do zadań
  08:00-10:00 – śniadanie
  13:00-15:00 – obiad
  19:00 uroczysta kolacja i impreza z DJ-em

  Niedziela 25.09
  08:00-10:00 – śniadanie
  10:00-12:00 – uroczyste zakończenie oraz rozdanie nagród
  12:00 – msza święta
  13:00-15:00 – obiad
  15:00-16:00 wymeldowanie załóg

  Oficjalnie podajemy informację, że w tym roku zaplanowaliśmy 11 zadań, w tym 6 zadań medycznych, 2 zadania sprawnościowe oraz 3 testy wiedzy.

   

  zobacz więcej
 • 24. września 2016 - III MALTAŃSKI DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

  Plac św. Jakuba
  od godz. 9:00 do godz. popołudniowych

  Do godz. 11:30 przygrywać będzie kapela góralska "Straconka".
  Poza stoiskami partnerów akcji związanych z tematyką zdrowotną, na terenie Placu św. Jakuba, dostępny będzie namiot z atrakcjami i animacjami dla najmłodszych.

  Podczas wydarzenia będą obecni m.in.:
  - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach
  - Fundacja DKMS Polska
  - Tak dla Transplantacji

  zobacz więcej
 • 24. września 2016 - "STOLIK OLIMPIJCZYKA" czyli spotkania z olimpijczykami Podbeskidzia

  Beskidzka Rada Olimpijska i Centralny Ośrodek Sportu OPO Szczyrk zapraszają w dniu 24.09.2016 (sobota) o godz. 16:00 na spotkanie w ramach projektu:
  "STOLIK OLIMPIJCZYKA" - cykliczne spotkania mieszkańców z olimpijczykami Podbeskidzia
  na otwarcie kolejnego "Stolika Olimpijczyka" w COS OPO w Szczyrku, ul. Plażowa 8.

  Gośćmi sobotniego spotkania będą:

  1. Marian Kasprzyk
  2. Grzegorz Kotowicz
  3. Józef Pawlusiak
  4. Dorota Kwaśny Lejawa
  5. Janusz Malik
  6. Henryk Marek
  7. Eliza Surdyka Kliś
  8. Jan Kawulok
  9. Wiktor Krebok
  10. Jarosław Węgrzynkiewicz
  11. Piotr Fijas

  Partner Moderator - Tadeusz Pilarz, członek Beskidzkiej Rady Olimpijskiej.

  Zapraszamy! 

  zobacz więcej