2021-11-29

KAMELO CERAMIKA Patrycja Styrna
tel. 605 119 573
ul. Myśliwska 34, Szczyrk (sklep stacjonarny w galerii BeskidartS)

www.facebook.com/kameloceramika  
IG: kamelo_ceramika
studio@kamelo.pl  
sklep on-line: www.kamelo.pl 

W Szczyrku mieszkam, pracuję i tworzę. Tu odnalazłam swój dom i siebie. Kocham to miasto, kocham te góry, jestem częścią tego miejsca, choć mieszkam tu dopiero 20 lat. W każdej ceramicznej skorupce, która powstaje w mojej pracowni zostawiam tą energię, którą czerpię z otaczającej mnie przepięknej natury. Mieszkam w lesie, wysoko, w drewnianej chatce, bez płotów i sąsiadów, dookoła drzewa, polany, góry, sarny, wiewiórki, zajączki, ptaki i... cisza.

Glina pojawiła się w moim życiu przypadkiem, tak samo jak dom w Szczyrku. Przyjmuję, co los mi daje, dlatego jestem tu gdzie jestem i robię to co robię. A co robię? Żyję i pracuję z pasją! Prowadzę Przestrzeń Twórczą BeskidartS w budynku, który był przez lata Ośrodkiem Kultury w Szczyrku, a którego mury przesiąknięte są dobrą energią, jaką zostawili tu twórcy, artyści oraz goście. Tworzę ceramikę użytkową inspirowaną naturą i folklorem, od drobnych rzeczy jak kubeczki (które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród turystów, bo są pamiątką made in Szczyrk), przez talerze do restauracji, zestawy naczyń do domów, misy, patery, po elementy wyposażenia wnętrz takie jak lampy, lustra i umywalki. Prowadzę warsztaty ceramiczne, kursy i zajęcia z art terapii zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi.

BeskidartS to galeria, sklep, ale przede wszystkim "Żywa Pracownia". Każdy, kto tu zajrzy zobaczy mnie i innych twórców przy pracy. Można tu zakupić pamiątkę ze Szczyrku, naczynia, ozdoby, meble i odzież wykonaną ręcznie w Szczyrku. Wraz z zaprzyjaźnionymi artystami prowadzimy tu szereg różnych warsztatów artystycznych. Organizuję też w naszej przestrzeni wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, a także koncerty. Bywa, że muzycy spotykają się na naszej scenie po prostu poćwiczyć i pograć razem. To miejsce żyje. Tak samo jak moje skorupki. Nie mam prac w galeriach sztuki, nie mam na koncie żadnych wystaw jak prawdziwi artyści. Moje prace żyją. Są w użyciu, w domach, restauracjach, hotelach, w Polsce i za granicą.

W 2018 roku założyłam Stowarzyszenie "Made in Szczyrk", które aktywuje rękodzielników ze Szczyrku. Wspólnie tworzymy pamiątki dla turystów wykonane tu w regionie, z naszą energią i naszymi rękami.

A jak żyję? Prosto, aktywnie i zdrowo. Wykorzystuję to, co jest wokół mnie, a Szczyrk daje ogrom możliwości. Jeżdżę na rowerze po naszych pięknych górach, chodzę na skiturach, biegam, morsuję, praktykuję jogę i medytację, podejmuję nowe wyzwania, jak gra na instrumencie, czy jazda na motorze. Wychodzenie z własnej strefy komfortu to rozwój. W życiu nigdy nie jest za późno na realizację marzeń. Staram się żyć i jeść zdrowo. Motywuję innych, szczególnie kobiety, do aktywnego i zdrowego życia, do przeżywania drobnych radości, do stawiania sobie wyzwań i realizowania swoich pasji i marzeń. Promuję Szczyrk i jego pozytywną energię pokazując miejsca i możliwości, niekoniecznie utarte szlaki turystyczne. Dzielę się pasją i radością życia każdego dnia.

1_3

2_2

3_1

4_1

7_1

5_1

6_2

11_1

12_1

13_1