2014-02-11

Miło nam poinformować, że Sabina Bugaj - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku - została laureatką II Gali Kobiet Sukcesu Śląska. Gala odbyła się 16. grudnia 2013 w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

Sabina Bugaj zainicjowała i współtworzyła grupę Beskidzka 5 do której należą: Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła. Celem utworzenia Beskidzkiej 5 jest współpraca między gminami ponad podziałami administracyjnymi i tworzenie promocji mikroregionu turystycznego w kraju i zagranicą.

Współtworzyła projekt: Morze, Góry i Mazury, jako pomysł na promocję polskich regionów turystycznych za granicą. W projekcie uczestniczą oprócz Szczyrku, Łeba i Mikołajki.

Nawiązała stałą współpracę z Radiem ZET Szczyrku, Brennej, Istebnej, Ustronia, Wisły oraz Łeby. Od ponad 10 lat współpracuje aktywnie z mediami ogólnopolskimi i regionalnymi, przykładem szczególnie bliskiej współpracy mogą być częste patronaty medialne TVP Polonia, TVS, Radio Piekary czy też Polonii Sport.

Pani Dyrektor Bugaj koordynowała w 2012 roku największą akcję promocyjną regionu łączącą promocję realną oraz wirtualną. Akcja odbyła się pod nazwą Poszukiwanie Skarbu Zbója Szczyrka.

Współtworzyła wraz ze Stowarzyszeniem Światowe Igrzyska Polonijne Polonia Austria pierwsze w Szczyrku stowarzyszenie mające na celu promocję Szczyrku i działalność charytatywną na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii oraz dzieci potrzebujące pomocy z terenu Miasta.

Współorganizuje projekty o zasięgu ogólnopolskim jak np. Bieg po Serce Zbója Szczyrka czy też o zasięgu międzynarodowym jak np. Bieg Odsieczy Wiedenskiej

Dzięki swojemu zaangażowanie w corocznie odbywające się Światowe Igrzyska Polonijne pozyskała w wielu krajach wielką sympatię i zaufanie wśród sportowej Polonii czego owocem jest stała współpraca na płaszczyźnie sportowo-kulturalnej z Polonią Austriacką.

Jest członkiem Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia "SILESIA" z siedzibą w Wiedniu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podmiot odpowiedzialny:
Urząd Miasta Szczyrk
Wytworzył:
MOKPI
Opublikował:
administrator
Dokument z dnia:
2014-02-11
Publikacja w dniu:
2014-02-11
Opis zmiany:
b/d