• OTWARCIE NOWEGO STANOWISKA W GOPR-e!

  W dniu 5.04.2014 r., odbyło się uroczyste otwarcie nowego stanowiska kierowania służbą górską w Szczyrku przy ul. Dębowej 2.

  zobacz więcej
 • Happening Ekologiczny

  Kochasz dzieci – nie pal  śmieci! – pod takim hasłem w dniu 15 października 2014 r. na Placu św. Jakuba w Szczyrku odbył się happening ekologiczny, mający na celu w barwny i ciekawy sposób przedstawić szkodliwe konsekwencje palenia śmieci i zachęcić do prawidłowego postępowania z odpadami.

  zobacz więcej
 • Obchody 68 rocznicy zamordowania żołnierzy Narodowy Sił Zbrojnych

  12 września o godz. 11.00 uroczystą mszą Św. w kościele pw Św. Jakuba Apostoła rozpoczęto obchody 68 rocznicy mordu 167 żołnierzy Narodowy Sił Zbrojnych. O godzinie 12.00 pod pomnikiem Piety rozpoczęła się uroczysta akademia upamiętniająca tę tragiczną rocznicę.

  zobacz więcej
 • Jerzy Buzek w Szczyrku!

  Zachęcamy do zapoznania z szczegółową informacją

  zobacz więcej
 • VI MEMORIAŁ OLIMPIJCZYKÓW W SZCZYRKU

  W międzynarodowej obsadzie toczyła się rywalizacja podczas VI Memoriału Olimpijczyków, który odbył się dnia 27.07.2014r. na skoczni Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Prócz całej czołówki polskich skoczków w Memoriale wystartowała kadra Szwajcarów z mistrzem olimpijskim Simonem Ammannem na czele. Na skoczni Skalite zaprezentowali się także Czesi, Rosjanie i Kazachowie. Niedziela ze skokami narciarskimi trwała od wczesnych godzin porannych, najpierw bowiem rywalizowali juniorzy. Na główne zawody zgromadziło się spore grono sympatyków skoków narciarskich. Simon Ammann sklasyfikowany został na 16 miejscu. Na zakończenie zawodów wręczono pamiątkowe monety i znaczki olimpijskie byłym olimpijczykom- zawodnikom i trenerom. Czołówka konkursu open (skocznia HS-106): 1. Stefan Hula- 106 m (141,2 pkt.), 2. Klemens Murańka-106 m (139,7 pkt.), 3. Gregor Deschwanden (Szwajcaria)- 97,5 m (124,4 pkt.).

  zobacz więcej
 • JUBILEUSZ FUNKCJONOWANIA BESKIDZKIEJ 5 W AMFITEATRZE SKALITE!

  12 czerwca o godz. 10.00 w Zajeździe Regionalnym "Biały Krzyż" odbyła się konferencja inaugurująca obchody 10-lecia Beskidzkiej 5, podczas której nastąpiło oficjalne podpisanie listu intencyjnego o dalszej współpracy.

  zobacz więcej
 • PROMOCJA IDEII FAIR PLAY NA BRAZYLIJSKIM MUNDIALU!

  Samorząd Miasta na czele z Burmistrzem Szczyrku- Wojciechem Bydlińskim włączył się także w idee przekazania piłek futbolowych, które ksiądz Jan Byrt będzie rozdawał w każdą niedzielę przez okres trwania mistrzostw świata w piłce nożnej.

  zobacz więcej
 • WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA „REGION BESKIDY” 2014!

  W czwartek 12 czerwca 2014 r., w Dworku Eureka w Czechowicach Dziedzicach odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Region Beskidy”, na które przybyli Starostowie, Burmistrzowie i Wójtowie z terenu Euroregionu Beskidy.

  zobacz więcej
 • POSIEDZENIE KOMISJI KULTURY FIZYCZNEJ, SPORTU I TURYSTYKI W ARŁAMOWIE

  W związku z V Forum Innowacji oraz I Forum Turystycznym Państw Karpackich, odbyła się wizyta Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmu RP.

  zobacz więcej
 • JUBILEUSZ TOWARZYSTWA MIŁOŚNIKÓW SZCZYRKU!

  W sobotę 24.05.br. w karczmie " Na Brzegu" miały miejsce uroczyste obchody 25-lecia Towarzystwa Miłośników Szczyrku, które prowadził  prezes pan Stanisław Paluch.

  zobacz więcej