2020-03-20

Branża turystyczna to jedna z tych, która bardzo dotkliwie odczuwa skutki pojawienia się zagrożenia koronawirusem w Europie i na całym świecie. Jeżeli miałeś plany wyjazdowe może warto po prostu przenieść termin podroży zamiast ją odwołać? Gorąco zachęcamy! Wesprzyj turystykę!

Pandemia koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę COVID-19, to zagrożenie nie tylko dla zdrowia i życia, ale również polskiej, europejskiej i światowej gospodarki. W szczególnie trudnej sytuacji jest branża turystyczna. Odwoływane podróże, rezerwacje w hotelach, pensjonatach, brak klientów w restauracjach czy zamknięte muzea to ogromny cios dla turystyki.

Wsparcie tego sektora to bardzo ważna sprawa, każdy z nas czeka na uspokojenie sytuacji związanej z zagrożeniem - na swobodne wyjście do parku oraz wyjazdy, podróże te bliskie i te dalsze. Bez branży turystycznej nasze pragnienia i plany nie spełnią się.

Co należy zrobić?

KROK 1. Zrobiłeś rezerwację na podróż? Wycieczkę? Pobyt w hotelu? Kolację w restauracji? Nie odwołuj! Zmień termin rezerwacji. Zapytasz: na kiedy? Skąd mam wiedzieć kiedy sytuacja się poprawi? Tego nie wie nikt, jednak 1-2 miesiące do przodu to wstępnie dobry pomysł.

KROK 2. Spodobała Ci się idea? Powiedź o niej swoim znajomym, podziel się wpisem w mediach społecznościowych. To ważne, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o niej. Każdy z nas jest przecież turystą.

Źródło: https://www.slaskie.travel/Aktualnosci/Pokaz/1017701/nie-odwoluj-podrozy-zmien-termin-wspiera?fbclid=IwAR2u_L49JRLsVkql8T3PPA1hEA_vEFFpVW_rGSPtnkMizNcSsMVxWcMtKzs